Wybierając odpowiedni wózek dla naszej małej pociechy warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje oraz dodatki, które mogą się przydać podczas codziennego użytkowania. Większość wózków ma podobne cechy, jednak niektóre mają to coś więcej. Na co zwracać uwagę wybierając wózek?

W pierwszej kolejności wato zwrócić uwagę na to jaki danych wózek posiada daszek. Niby sprawa błaha, a jednak. Zwracamy uwagę czy daszek chroniący przed wiatrem oraz słońcem jest odpowiednio głęboki. Powinien kończyć się na wysokości połowy długości gondoli. W przypadku spacerówek powinien sięgać, aż pod nogi dziecka. Dodatkowo powinien być stabilny tak by dawał odpowiednią ochronę przy nieco mocniejszym wietrze. Bardzo przydatna jest również siatka przeciwko insektom, która będzie chroniła dziecko przed komarami, muchami i innym owadami. Pomocne będą również inne dodatki, takie jak mufki, ochraniacze przed deszczem czy dodatkowe daszki. Takie bonusy zwiększają komfort dziecka i rodzica. Jeżeli kupujemy dodatkowe akcesoria oddzielnie od wózka warto sprawdzić czy będą pasowały do naszego wózka. Parasolka to kolejny z dodatków, które mogą się przydać. Zwykle są to nieduże parasolki, przyczepiane do rączki wózka, które chronią głównie przed słońcem, czasami przed niewielkim deszczem czy wiatrem – tutaj lepiej sprawdzi się folia, którą zakładamy na wózek w razie deszczu. Niezbędna wręcz będzie torba, którą możemy zaczepić na rączce wózka. Taka torba powinna być zrobiona z materiałów, które łato wyczyścić. Dobrze również by miała odpowiednią ilość kieszonek oraz przegródek. Taka torba będzie przydatna gdy chcemy przenieść pieluszki, jedzenie, picie czy ulubioną maskotę maluszka. Należy również zwrócić uwagę czy w zestawie z torbą nie ma termo pojemnika, który może się przydać.

Kolejnym dodatkiem jest śpiworek z kapturkiem wykonany z bawełny. Tak ochrona będzie idealna na chłodne dni, a dodatkowy kapturek ochroni dziecko przed wiatrem delikatnie otulając główkę dziecka. Takie śpiworek po rozpięciu i rozłożeniu może służyć również jako kocyk. Dla rodzica może przydać się również uchwyt uniwersalny na napój, butelkę, puszkę czy kubek. Takie plastikowe uchwyty posują do wszystkich wózków i mocowane są za pomocą regulowanych pasków zaciskowych. Innym przydatnym dodatkiem jest uchwyt, na który możemy zaczepić na przykład torebkę czy torbę. Dzięki uchwytowi dostęp do torby będzie natychmiastowy, co daje poczucie wygody i komfortu. Jednym z ostatnich dodatków, które mogą się przydać są lampki LED, które doczepiamy do wózka. Takie lampki zwykle sprzedawane są w parach i mają kilka funkcji. Są wodoodporne, świecą światłem ciągłym lub mrugają czy to szybko czy to wolno. Rzeczy przydatna i niedroga, bo kosztuje niecałe 10 zł.