Mamy już drugą połowę roku, a temperatura nie spada i cały czas jest ciepło. Jeżeli dziecko urodzi się nam w trakcie upałów to dobrze by było wiedzieć jaką wyprawkę należy przygotować. Poniżej przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych wyprawek dla niemowlaka na lato.

Lato jest porą, w której wybierając rzeczy na wyprawkę dla niemowlaka trzeba mieć na względzie wysokie temperatury. Warto ustrzec się kilku najczęściej popełnianych błędów przez młodych rodziców. Jeżeli chodzi o ubranka to najpotrzebniejsze będą pajacyki niemowlęce – sztuk ok. 4, półśpiochy, kaftaniki, śpiochy, rampersy w ilości 3-4 sztuki każde. Dodatkowo przydadzą się dwie cienkie czapeczki oraz jakieś 5-6 body, zarówno z krótkim jak i długim rękawem. Pozostałe produkty, które na pewno się przydadzą to: krem nawilżający dla maluszka, preparat na odstraszenie komarów, lekki i cienki kocyk – dobrze by było przynajmniej dwie sztuki, wózek z opcjami wentylacji. Do wózka na pewno przydadzą się – parasolka oraz moskitiera. Jeżeli chodzi o pieluszki dobrze by były one lekkie i takie, które nie będą zaparzały skóry niemowlaka – dlatego warto sięgnąć po pieluszki bambusowe lub flanelowe. Do domu przyda się cienka pościel niemowlęca. Ważne jest by w pokoiku dziecka nie używać mocnej klimatyzacji by niemowlak nie zachorował. Należy pamiętać, iż w przypadku lata, to pomimo że jest ciepło nie należy zapominać o odpowiednio ciepłych ubranka, na wypadek gdyby dni były chłodniejsze. Dlatego nie należy rezygnować z zakupu takiej odzieży.

Jeżeli chodzi o same ubranka na ciepłą porę roku to należałoby wybierać odpowiednie produkty. Patrzymy na odzież wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Taki wybór jest najlepszy ze względu, na to że w cieplejsze dni skóra dziecka może w łatwy sposób się odparzyć, a to może mieć nieprzyjemne konsekwencji dla zdrowia niemowlaka. Należy również pamiętać, że dziecko szybko wyrasta z pierwszych rozmiarów ubranek dlatego też warto mieć na względzie by nie kupować ubranek na zapas, tak w razie czego. Nie będzie konieczny zakup grubej czapki czy kombinezonu, więc takie wydatek odpada nam na przynajmniej te kilka miesięcy. Jeszcze w gwoli wyjaśnienia bo nie wszyscy rodzice (w szczególności Ci młodzi) wiedzą co to dokładnie jest. Rampers to nic innego jak pajacyk ale z obciętymi nogawkami oraz rękawkami. Takie ubranko posiada bardzo wygodne rozpięcie na całej długości, które ułatwia jego zdejmowanie i nakładanie. Takie ubranko jest ideale na lato, a w ciepłe dni idealnie przytrzymuje pieluszkę.